?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

ВАШИНГТОН, 13 жовтня. (Наталія Буквич - УКРІНФОРМ). У Сполучених Штатах Америки відсвяткували День Колумба - федеральне свято, яке відзначають щороку у другий вівторок жовтня. На честь видатного мореплавця пройшли паради та масові гуляння у багатьох куточках країни, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

За традицією найяскравіше дійство на честь видатного мореплавця відбувається у Нью-Йорку. Цьогорічний, 65-й парад не став винятком - колонами пройшли понад 35 тисяч учасників, сотні тисяч жителів та гостей міста зібралися на 5-ій Авеню, аби віддати шану першовідкривачу нових земель. Вони могли насолодитися піснями, сучасними і традиційними танцями у віртуозному виконанні американських та італійських колективів.

Аби краще передати дух епохи, деякі учасники параду одягнули середньовічні костюми, а на декорованих платформах виросли тогочасні європейські будинки й кораблі. З них гостей вітали завзяті мореплавці, завжди юні Ромео і Джульєтта та багато інших відомих героїв. Найактивніше відкриття Америки святкувала італійська громада США - колони та узбіччя центральних вулиць перетворилися на справжнє червоно-біло-зелене море кольорів прапора Італії. Попри те, що Христофор Колумб здійснював свої дослідницькі експедиції на іспанських кораблях, італійці вважають його своїм земляком, пам'ятають і шанують його внесок у світову історію та науку. Цього дня відзначають також єдність народів та культур США та Італії.

У нью-йоркському святі взяли участь сучасний дослідник та астронавт Базз Олдрін, мер міста Майкл Блумберг, губернатор штату Нью-Йорк Девід Патерсон, провідні діячі культури та мистецтва.

День Колумба оголошено федеральним святом у 1971 році спеціальним наказом президента США Франкліна Рузвельта.

Щоправда, не всі з однаковим захопленням ставляться до відкриття Америки європейцями, адже з появою іспанських кораблів на континенті розпочалося завоювання й колонізація нових земель. Таке освоєння території супроводжувалося масовим знищенням корінних народів. Саме тому у багатьох містах поряд з парадами та масовими гуляннями пройшли багатолюдні акції протесту.